DOĞANIN KALBİNDEN EVİNİZE
ZEYTİN MUCİZESİNİ HAYATINIZIN HER ANINDA
BELENKUYU İLE YAŞAYIN...

KISACA BİZ

Belenkuyu Zeytin Zeytinyağı İmalatı Tarım Gıda Ürünleri San. Tic. A.Ş

Belenkuyu Zeytin Zeytinyağı İmalatı Tarım Gıda Ürünleri San. Tic. A.Ş 2008 yılında Kuşadası / Davutlar ‘da kurulmuştur. Kuruluş amacımız zeytinyağını kaliteli olarak üretmek ve sofralarınıza sunmaktır. Son teknolojiye sahip kontinü sistem zeytinyağı tesisleri ile Ege Bölgesi‘nin muhteşem doğası ile yetişen zeytinlerimizden elde ettiğimiz zeytinyağlarını üretip şişeleme yapıyoruz.
Belenkuyu Zeytinyağı Fabrikası kontinü sistem zeytinyağı tesisini kullanabilme konusunda da uzmandır. Organik zeytinyağı üretimini yapılması gereken hususlara dikkat ederek elde eder. Laboratuvar da asit testlerini yapar. Müşterilerine 360 derece hizmet sunmaktadır. Belenkuyu’nun pazardaki hedefi; kaliteli zeytinyağı üretmek , zeytinyağı konusunda müşteriyi bilinçlendirmek ve müşteri memnuniyetini konusunda da tüketici beğenisini kazanmaktır. Ayrıca yurtdışındaki zeytinyağı tüketicileri için de zeytinyağı satışı yapmaktadır. Farklı pazarlara açılmak için pazar araştırmaları da yaparak diğer ülkelerdeki firmalarla rekabet etmektedir.

‘’Ovalarından yağ, dağlarından bal akan şehrimiz Aydın'nın Davutlar beldesinde kurulu olan Belenkuyu Zeytinyağı Fabrikası Kuşadası'nın iyot havasıyla bütünleşerek mükemmel kıvama ulaşan zeytinyağını sofralara taşır’’…

ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜNDE GERİDE BIRAKTIĞIMIZ 10 YIL

1. Otomasyon Yıkama

Mevsiminde dallarından kopardığımız taze zeytinler el değmeden otomatik olarak yıkanır.

2. ASPİRATÖR AYIRMA

Zeytin yapraklarınız yaprak aspiratörümüzden 2 aşamada ayrılır.

3. MALAKSÖR İŞLEMLERİ

Yıkanmış ve yapraklarından ayrılmış zeytinler hamur şeklinde malaksörde yoğrulur.

4. DEKANTÖR VE SEPERATÖR

Dekantör ve separator makinalarımızda katı- sıvı ve sıvı-sıvı ayrıştırmalar gerçekleştikten sonra zeytinyağı el değmeden elde edilir.

YENİLİKLERDEN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM